wtorek, 12 kwietnia 2016

Jak przetrwać wielogodzinny lot bez uszczerbku na zdrowiu.

Jako, że moje wakacje zbliżają się wielkimi krokami postanowiłam przygotować mały poradnik jak przetrwać długi lot i sprawić by był on jak najbardziej komfortowy.

1. Starannie dobierz jedzenie.


Badania wyazały, że pokarmy bogate w węglowodany takie jak chleb pełnoziarnisty czy platki owsiane latwiej poradzą sobie ze złym samopoczuciem spowodowanym różnicą miedzy strefami czasowymi.

2. Przygotuj sobie przekąski na lot.

Głód na pokładzie oznacza, że będziecie musieli kupić nieziemsko drogie i niezbyt zdrowe przekąski, albo czekać do momentu kiedy załoga zacznie serwować kolejny posiłek. Dlatego najlepszym rozwiązaniem jest zaopatrzenie się w bogate w proteiny przekąski, które nie tylko będą sycące, ale także zdrowe. Najlepiej sprawdzą się spakowane do pudełeczka migdały, orzechy włoskie, batoniki proteinowe.

3. Zamów specjalny posiłek jeśli chcesz być obsłużonym jako jeden z pierwszych.


Jeśli kiedykolwiek siedziałeś obok wegetarianina podczas lotu wiesz, że te ''specjalne'' posiłki są  serwowane jako pierwsze. Jeśli więc nie chcesz czekać zanim wszyscy pasażerowie zostaną obsłużeni i zasnąć w miedzyczasie, zamów posiłek już podczas rezerwacji biletu. Istnieje wiele rodzajów posiłków w zależności od linii lotniczych, zaczynając od wegetarianskich, poprzez bezglutenowe, a kończąc na koszernych.


4. Dbaj o odpowiednie nawodnienie.


Eksperci zalecają, aby podczas lotu pić większą ilość wody niż z reguły w ciągu dnia. Podczas lotu pij wodę regularnie i nie czekaj, aż pojawi się pragnienie.

5. Kawę zastąp zieloną herbatą.


Kawa nie ulatwi ci zasypiania, a ponadto dodatkowo odwodni.


6. Unikaj alkoholu.

Nie tylko potęguje on zmęczenie, ale także może doprowadzić do odwodnienia organizmu.

7. Ubierz się wygodnie i na cebulkę.

Załóż luźne i wygodne ubrania. Kilka warstw sprawi, iż będziecie mogli coś zdjąć, bądź założyć w zależności od temperatury. Samoloty z reguły maja zbyt intensywną klimatyzacje, zatem weźcie o jedną warstwę więcej, niż myślicie, że będzie potrzebne.

8. Zaopatrz się w poduszeczkę oraz zatyczki do uszu.

Może poduszeczka nie jest niezbędna, ale Twoja szyja z pewnością ci podziękuje:) a kręcący sie wokoło ludzie oraz płaczące dzieci z pewnością nie ułatwia zasypiania dlatego zatyczki sprawdzą się znakomicie.

9. Zabierz ze sobą opaskę na oczy.


10. Zadbaj o swój system rozrywki i nie zapomnij o ładowarce:)


Zamiast polegać na ubogiej ofercie rozrywki zaopatrz się w książki, magazyny, muzykę oraz filmy - wszystko się sprawdzi.


11. Zaopatrz się w krem do rąk, mgiełkę do twarzy oraz pomadkę nawilżającą.


Odwodnienie jest największym dyskomfortem podczas lotu dlatego zadbaj o odpowiednie nawilżenie skóry.


12. Zarezerwuj miejsce od okna.


Nie tylko będzie ono stanowić oparcie dla głowy podczas drzemki, ale rownież uniknieszpasażerów  przedzierających się pomiędzy siedzeniami.

13. Gimnastyka podczas lotu.

Aby zachować dobre samopoczucie zaleca się wykonywanie podstawowych ćwiczeń co kilka godzin, takich jak: okrężne ruchy stopami, ściskanie kolan, krążenie barkami, głową.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz